ПРИВАТНА УСТАНОВА "ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ"
МІЖНАРОДНИЙ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ "БЕЙТ-ХАНА"
בס’’ד
Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана» засновано у 1995 році з метою забезпечення системи єврейської освіти в Україні педагогічними кадрами. За 20 років діяльності в МДПІ «Бейт-Хана» підготовлено понад 800 вихователів та вчителів для єврейських дитячих садків та загальноосвітніх шкіл України, країн СНД, Молдови та Балтії.
Сьогодні в інституті ведеться підготовка бакалаврів та молодших спеціалістів зі спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Економіка», «Психологія». «Бейт-Хана» є єдиним в Україні вишом із єврейським етнонаціональним компонентом в освіті, який має державну ліцензію та акредитацію. У найближчій перспективі інституту – затвердження у Міністерстві освіти та науки України нових програм підготовки бакалаврів («Англійська мова та література, друга мова – іврит», «Дизайн») та програм рівня M. Ed. (The Master of of Education) за спеціальностями «Початкова освіта», «Дошкільна освіта».
У МДПІ «Бейт-Хана» створено унікальне середовище для здобуття якісної сучасної освіти, вивчення духовної спадщини єврейського народу та особистісного зростання студентів.
Вітальне слово президента інститута
У всі віки завдання виховання були центральними в системі цінностей іудаїзму і, безумовно, у кожній єврейській сім'ї. Останніми десятиліттями особливо актуальними стали проблеми жіночої освіти.
Озираючись у минуле, розумієш, що наше життя – не просто ланцюжок випадковостей, що всі ми – і люди, і події – є частиною єдиного плану Всевишнього. Після падіння залізної завіси на території колишнього Радянського Союзу не випадковою була увага видатного єврейського духовного лідера, Любавічного Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона, до Східної Європи. Адже Україна – батьківщина хасидизму, земля, яка дала нашому багатостраждальному народу багатьох праведників та мудреців. З усіх духовних лідерів юдаїзму минулого століття Раббі Менахем-Мендл Шнеерсон найбільше відчував свою причетність з долями євреїв Радянського Союзу, приділяв їм особливу увагу. Покоління його предків жили в Російській імперії,
і сам Любавічний Ребе перші двадцять три роки життя провів в Україні. Його батько, видатний каббаліст Леві-Іцхак Шнеєрсон, протягом тридцяти років, аж до арешту 1939 року, був Головним рабином Дніпропетровська. Сам Сьомий Любавічний Ребе, як випускник, Катеринославської гімназії, на все життя зберіг російську мову і використовував її в 1980-і роки, звертаючись до радянських євреїв.
Людиною, яка стояла біля витоків відродження єврейської освіти в Україні, став засновник благодійного культурно-освітнього фонду «Ор-Авнер Хабад Любавич» Леві Леваєв, який багато зробив для становлення мережі єврейських шкіл і дитячих садків. А якщо є система освіти – їй потрібні кадри. Так у 1995 році було створено Жіноче педагогічне училище «Бейт-Хана», яке стало першим єврейським вузом в Україні.
За вісімнадцять років освітньої діяльності «Бейт-Хана», пройшовши шлях від училища до коледжу, а потім до інституту, підготувала понад 700 вчителів та вихователів для системи єврейської освіти України, країн СНД, Молдови та Балтії. Близько чотирьохсот випускників інституту працюють за спеціальністю у містах України, Ізраїлю, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Казахстану, Литви, Молдови, Узбекистану.
Ми сьогодні багато чого досягли, але ще більше потрібно зробити. Ми прагнемо того, щоб студентки мали змогу здобути єврейську освіту зі ступенем бакалавра та магістра; щоб кожна дівчина могла вибрати в «Бейт-Хані» спеціальність відповідно до своїх запитів та потреб: гуманітарну, економічну, юридичну…
Усі, хто має відношення до діяльності Вищого навчального закладу «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана» – студенти, педагоги та співробітники – є учасниками проекту, який не має аналогів в історії єврейської освіти. І ніколи ще ми не були такі близькі до ідеалу, до того, яким може бути подібний навчальний заклад – його імідж, його концепція виховання, його внутрішній устрій. «Бейт-Хана» – це приклад успіху, приклад процвітання єврейських навчальних закладів у всьому світі.
Пам'ятайте про це, цінуйте це, пишайтеся цим, постійно вдосконалюйтеся і не сходіть з того прекрасного, відповідального та шляхетного шляху, який ви для себе одного разу обрали.
Рабин Меїр Цві Стамблер
Президент Вищого навчального закладу «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт Хана»
Администрація інститута
Раввин
Меир Цви Стамблер
Президент інститута
Римма Семеновна
Аронова
Ректор інститута
Ребецн
Сара Стамблер
Директор інститута
Марина Витальевна
Мухина
Проректор з учбової роботи
Алина Александровна Теплицкая
Проректор з економіки
Владимир Николаевич
Тимков
в.о. директора колледжу