top of page
Избранное

Вітаємо з професійним досягненням!

Проректора з науки  ПУ ЗВО "МГПІ "Бейт-Хана, директора Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума", члена Міжнародної  ради Аушвіц (Польща), члена Ради директорів  UJE (Канада) PhD Щупака Ігоря вітаємо з черговим професійним досягненням:  схваленням   Міністерством освіти і науки України навчальної програми з історії  Голокосту! 

   Значний крок зроблено в організації вивчення історії Голокосту в Україні. В рамках проєкту «Вивчення Голокосту для формування атмосфери толерантності», який реалізується Федерацією єврейських організацій в Україні, Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» спільно з Яд Вашем, було розроблено НАВЧАЛЬНУ ПРОГРАМУ «ІСТОРІЯ ГОЛОКОСТУ» для старших класів закладів загальної середньої освіти; автори – д-р Ігор Щупак, д-р Вячеслав Майорський. Програма успішно пройшла всі етапи науково-педагогічної експертизи і наприкінці серпня 2024 р. була схвалена Міністерством освіти і науки України (отримала відповідний гриф), що дозволяє використовувати Програму як нормативну основу для організації спеціального курсу з історії Голокосту в усіх загальноосвітніх навчальних закладах України (школах, ліцеях, гімназіях, коледжах тощо). Програма є важливою для тих педагогів, які вже багато років викладають історію Голокосту в своїх навчальних закладах, і для тих, хто саме зараз обрав цей курс для викладання. Інститут «Ткума», ФЄО України допомагають у навчально-методичному забезпеченні викладання курсу: надсилають літературу з історії Голокосту, залучають педагогів до освітніх семінарів.

Програма «Історія Голокосту» розміщена на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України (перша в списку за посиланням https://mon.gov.ua/osvita-2/zagalna-serednya-osvita/osvitni-programi/navchalni-programi-kursiv-za-viborom-fakultativiv )

   Інститут «Ткума» в рамках проєкту «Вивчення Голокосту для формування атмосфери толерантності» готує до видання брошуру з текстом програми, рекомендованою літературою, матеріалами до творчих робіт з історії Голокосту в контексті інших геноцидів, що допоможе українським вчителям у вивченні Шоа в Україні.



Comments