Відбулась VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна освіта: методологія, теорія, практика»
- Валерія Енольська
- 21 трав.
- Читати 2 хв
Сьогодні, 21 травня 2025 року, успішно пройшла VIII Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) на тему «Сучасна освіта: методологія, теорія, практика». Захід зібрав провідних науковців, педагогів, фахівців у сфері освіти з України та Польщі, які поділилися своїми напрацюваннями, досвідом і сучасними підходами до розвитку освіти в умовах сучасних викликів.
Конференція стала майданчиком для обговорення широкого кола актуальних тем. Зі змістовними доповідями виступили:
Руслана Найда, доктор педагогічних наук, директор Приватної установи «Український інститут дитинства», з доповіддю «Роль дошляду за дітьми й освіти у ранньому віці в економічному відновленні України».
Юлія Шабанова, доктор філософських наук, професор, директор НДЦ «Інститут світової культури», професор кафедри музикознавства, композиції та виконавської майстерності КЗВО «Дніпровська академія музики» ДОР, м. Дніпро, з темою «Цифровізація освіти: виклики та преференції сьогодення».
Галина Куденко, консультантка КУ «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія» ДМР, вихователька ЗДО №207 м. Дніпро, виступила з темою «Штучний інтелект у дошкіллі: модний тренд чи стратегічна потреба сучасної освіти?».
Наталія Бакуліна, кандидатка педагогічних наук, заступниця голови Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН України, представила доповідь «Формування інтеркультурної та багатомовної компетентностей учнів через пізнання єврейської культурної спадщини у двомовних підручниках і посібниках з мови іврит для 1–4 класів і навчальному посібнику з єврейського мистецтва для ліцеїстів».
Інна Осадченко, докторка педагогічних наук, професорка Університету біоресурсів і природокористування України, м. Київ, та Анна Млинарчук-Соколовська, доктор габілітований у сфері педагогіки, доцент Білостоцького університету (Польща), представили спільну доповідь «Сучасні методи міжкультурної мотивації дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку».
Володимир Моргун, кандидат психологічних наук, почесний професор кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, заслужений працівник освіти України, розкрив тему «Доля народної, трудової, демократичної педагогіки Антона Макаренка в сучасній освіті України».
Віктор Мушинський, заступник директора КЗО «Дніпропетровський обласний методичний ресурсний центр» ДОР, представив доповідь «Особливості професійної діяльності практичного психолога закладу освіти».
Конференція вкотре довела, що українська освіта — динамічне середовище, відкрите до змін, інновацій і міжнародного діалогу. Представлені теми викликали активні дискусії серед учасників та стали джерелом нових ідей для науково-методичної та практичної роботи в галузі освіти.
Comments