top of page
Избранное

Новий рік дерев!

15 швата, на честь Нового року дерев, в МГПІ "Бейт-Хана" пройшов захід. Мудреці кажуть, що коли дерева дізналися, що Вс-вишній дав людям Новий рік, то стали заздрити їм. Дерева стали просити Нд-вишнього, щоб Він і їм встановив свято. Вс-вишній запитав: «Коли?». Дерева відповіли: «В Шват. У цьому місяці багато дощів ». Вс-вишній погодився і хотів призначити свято на 1 швата, але дерева попросили Його перенести Новий рік на середину місяця, так як 1 швата - це і так свято - Рош Ходеш. І до цього дня, відзначають свято дерев 15-го швата.

Основний звичай свята - вживати в їжу плоди, які виросли на землі Ізраїлю. Прийнято також їсти плоди, які виросли в інших країнах: плоди ріжкового дерева, яблука і мигдаль. Також існує звичай їсти в цей день 7 видів плодів - тих, якими славиться Ерец Ісраель - пшениця, ячмінь, виноград, інжир, гранат, маслини і фініки.

Рівка Бородкіна організувала для дівчат конкурс суддями, якого були - діти. Дівчата прикрашали тарілки, а команда, яка перемогла отримала в подарунок екзотичні фрукти.

bottom of page