top of page
Избранное

Пам'яті 80-ої річниці жертв Холокосту

13 жовтня 2021 року викладачі та студенти МГПІ «Бейт-Хана» взяли участь у заході пам’яті жертв Голокосту, присвяченому 80 роковинам жертв розстрілу єврейського населення в Ботанічному саду Дніпропетровська. На заході були присутні мер м.Дніпро Б.А.Філатов, представники органів місцевої влади та громадських організацій м. Дніпра, головний рабин м.Дніпра та області Ш.Камінецький, голова Федерації єврейський громад України М.Ц.Стамблер, ректор ДНУ ім. О.Гончара Оковитий С.І., директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», директор Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» Щупак І.Я., представники держави Ізраїль.

Нагадаємо, що 13–14 жовтня 1941 р. відбулася масштабна акція знищення нацистами єврейського населення Дніпропетровська (нині Дніпра), внаслідок якої від 11 до 13 тис. людей були розстріляні. Зібрані поблизу центрального універмагу колони людей вулицею Карла Лібкнехта (нині Михайла Грушевського) спрямовувались до балки, розташованої на території міського Ботанічного саду. Розстріли тривали два дні з перервою на ніч. Лише окремим людям вдалося врятуватися від смерті. Протягом окупації міста (серпень 1941 – жовтень 1943 рр.) нацисти та їхні поплічники позбавили життя близько 20 тис. євреїв-мешканців Дніпропетровська.

Збереження та вшанування пам’яті загиблих – це найменше, що ми можемо зробити сьогодні для того, щоб трагедія ніколи не повторилася.

Ніколи знову…


Opmerkingen


bottom of page