top of page

Освітній ресурсний центр «Маале»

Освітній ресурсний центр фонду «МААЛЕ» для дітей з особливими потребами (ОРЦ) було створено у вересні 1998 р. у рамках проекту «КЕГІЛА» та співпраці єврейської громади м. Бостон, МА (США) та «Жіночого педагогічного коледжу "Бейт-Хана" " (Дніпропетровськ, Україна).

Філософія творців даного проєкту полягає у впевненості, що ВСІ ДІТИ МОЖУТЬ ВЧИТИСЯ! Це мультикультурний проект для всіх дітей України, які потребують нашої допомоги!

 

ОРЦ було створено для дітей із тяжкими формами інвалідності, які не відвідували на той час інші навчальні заклади.

 До Ресурсного центру приходять діти зі складними діагнозами – ДЦП, синдром Дауна, гідроцефалія, аутизм, генетичні патології, різні ступені розумового та психічного відставання..

        

Освітній ресурсний центр визначає собі такі напрями роботи:

- поліпшення якості життя дитини зі спеціальними потребами;

- захист та представлення її інтересів у різних соціальних сферах життя;

- створення соціально-реабілітаційної структури, здатної здійснити можливості соціалізації дитини зі спеціальними потребами;

-фізичний, емоційний, сенсорний, моторний, інтелектуальний та психологічний розвиток дітей з особливими потребами;

- створення зон активності, як визнаного найбільш ефективного та педагогічно коректного методу організації навчального простору, що стимулює уяву та мотивує пізнавальну діяльність;

- програма «Рука у руці», що включає підтримку батьків учнів центру;

- підвищення кваліфікації співробітників ГРЦ, проведення методичних семінарів, відеоконференцій із нашими зарубіжними партнерами, обмін досвідом із колегами з України);

- організація роботи навчально-практичної бази для студенток Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту інституту «Бейт-Хана», Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля;

- робота з представниками громадськості, засобів масової інформації для популяризації програм інклюзивної освіти та формування серед громадян України позитивного ставлення до людей із особливими потребами.

У Ресурсному центрі обладнано сенсорну кімнату. У ній зібрані функціональні іграшки та обладнання, які допомагають дітям набути досвіду чуттєвого сприйняття. М'які крісла, музика, звуки природи, зоряне небо, терапевтичні фільми та спеціальні тренажери дарують дитині світ неповторних відчуттів, сприяють набуттю сенсорного досвіду та розвитку органів чуття!

ОРЦ – це центр підтримки, навчання та соціальної реабілітації сімей. Ми працюємо для того, щоб розширити можливості батьків, як піклувальників своїх дітей, щоб вони могли впоратися з будь-якою проблемою у себе в сім'ї та за її межами. Ми прагнемо повної інтеграції сімей наших вихованців у життя сучасного суспільства.

Для батьків в ГРЦ організовано спеціальні програми. Регулярно проводяться заняття з психотерапії та тренінги «Свідоме батьківство», працює «Чайний клуб» та заняття з гімнастики «Плей-стік». Щотижня засідає жіноча група з програм міжнародного руху єврейських жінок «Кешер».

 

Наша програма роботи з батьками сприяє розвитку у них навичок адвокації, допомагає вивчити свої права та представляти інтереси дітей.

 

Освітній ресурсний центр – це чудова лабораторія для студентів «Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту «Бейт-Хана», де вони можуть запозичити педагогічний досвід роботи з дітьми зі спеціальними потребами. Студентки інституту слухають спеціалізований курс з корекційної педагогіки протягом усього періоду навчання та отримують глибокі знання методик діагностики та навчання особливих дітей.

Особливе місце у роботі з дітьми займають такі напрямки роботи як ізотерапія, музико- та зоотерапія. Діти із задоволенням «спілкуються» з кроликами та птахами, спостерігають за яскравими рибками в акваріумі!

Неймовірний терапевтичний ефект мають на вихованців і заняття з ізотерапії! Діти бачать результат своєї творчості, почуваються причетними до процесу творення і тому завжди налаштовані на позитив! Виставка яскравих дитячих робіт – це предмет гордості батьків та самих авторів!

        

Заряд веселощів та бадьорості, бажання підспівувати та притупувати народжується у дітей на музичних заняттях у нашому центрі!

На даний час ОРЦ - це ресурсний та консультаційний центр, який надає допомогу більш ніж 60 сім'ям, ділиться інформацією, технологіями, досвідом та методиками навчання дітей з особливими потребами, а також допомагає майбутнім педагогам та психологам отримати знання та підготуватися до роботи з такими. дітьми. ГРЦ реалізує можливість для дітей з особливими потребами та членів їхніх сімей повною мірою брати участь у житті українського суспільства!

bottom of page